Styrelse

SLHFs styrelse består av 7 ordinarie ledamöter, Seniorklubbens ordförande samt 2 suppleanter. Styrelsen sammanträder 8-10 gånger per år och ansvarar för hela föreningens verksamhet och utgör dessutom styrelse för föreningens anknutna stiftelser och förvaltade fonder. Styrelsen är även uttagningskommitté för de stipendier som delas ut i samband med SLHFs årsmöte som hålls i april månad varje år. Föredragande i styrelsen är föreningens VD Ragnar Fransson. Klicka på respektive namn för foto och ytterligare kontaktuppgifter.

BefattningNamnEmail
OrdförandeCatharina Bergcatharinaberg37@hotmail.com
1:e vice ordförandeMagnus Agrellmagnus.agrell@supermarket.ica.se
2:e vice ordförandeOve Ekmanove.ekman@telia.com
LedamotAnn-Christin Grauann-christin.grau@nara.ica.se
LedamotHans Lundgrenhans.lundgren@nara.ica.se
LedamotFredrik Olssonfredrik.olsson@hemkop.se
LedamotJan Lindbergjan.lindberg@supermarket.ica.se
Representant SeniorklubbenOlavi Ruuskanen Peldanolavipeldan@live.se
SuppleantPeter Frejpeter@frej.se
SuppleantFrank Thelinfrank@foodmarket.se
NamnEmail/Telefonnummer
Ordförande
Catharina Berg
catharinaberg37@hotmail.com
1:e vice ordförande
Magnus Agrell
magnus.agrell@supermarket.ica.se
2:e vice ordförande
Ove Ekman
ove.ekman@telia.com
Ledamot
Ann-Christin Grau
ann-christin.grau@nara.ica.se
Ledamot
Hans Lundgren
hans.lundgren@nara.ica.se
Ledamot
Fredrik Olsson
fredrik.olsson@hemkop.se
Ledamot
Jan Lindberg
jan.lindberg@supermarket.ica.se
Representant Seniorklubben
Olavi Ruuskanen Peldan
olavipeldan@live.se
Suppleant
Peter Frej
peter@frej.se
Suppleant
Frank Thelin
frank@foodmarket.se