Bridgeklubben

Seniorklubbens Bridgeklubb spelar varje torsdag 09.30 januari-maj och september-december. Vi tävlingsspelar under trevliga former i våra fina lokaler i Villa Adolfsberg, och har varje år en avslutande sommarturnering på kryssning med Silja-line (eller liknande). Är du intresserad av att vara med i klubben kan du kontakta någon av styrelseledamöterna, och är det så att du är kortspelare – men inte bridgespelare – kan vi ge tips om bra nybörjarkurser (om vi inte arrangerar någon egen).

BefattningNamnEmail
SekreterareBirgit Hernelindbirgit@hernelind.se
LedamotHans-Åke Öberg
Ledamot, klubbmästareStig Troedssonstig.troedsson@telia.com
OrdförandeBengt Wessmanbengt.o.w@telia.com
KassörSten Åhlund
NamnEmail/Telefonnummer
Sekreterare
Birgit Hernelind
birgit@hernelind.se
Ledamot
Hans-Åke Öberg
Ledamot, klubbmästare
Stig Troedsson
stig.troedsson@telia.com
Ordförande
Bengt Wessman
bengt.o.w@telia.com
Kassör
Sten Åhlund